Hiukan Myöhässä: Jättiksen katuliitu projekti syksyltä 2016

Jättis teki syksyllä 2016 katuliitutöitä koulunpihalle. Ryhmissä sai ideoida miltä katuliitutyö tulee näyttämään. Kun kuvan ulkomuoto oli päätetty, niin se piirrettiin paperille. Piirtämisen jälkeen koitimme, mahtuuko piirtämämme kuva, kuva-alueelle. Parin päivän päästä aloimme piirtämään kuvaa koulun koripallokentälle. Siellä oli kaikenlaisia piiroksia. Oli ilmapalloja, linnanmäen kingi, puhelin, kukkaispelto ja paljon muita piirroksia, myös värejäkin löytyi töistä

Tässä kuvassa ilmapalloissa leijailevat Matilda&Meiju. Ilmapallot ovat piirtäneet: Matilda, Meiju & Patricia.

Tässä kuvassa ilmapalloilla menevät  Aava ja Amanda.

Tässä kuvassa kalastamassa ovat: Fadu, Into ja Pekka.

Tässä kuvassa Saturnuksen ympärillä pyörivät Anni&Saiga.

Tässä Linnanmäen pelottavassa laitteessa ilman turvavöytä istuvat Elsa ja Tuulia.

Tässä kuvassa uimahyppäämässä ovat Kalle&Samu.

Tämän kuvan puussa roikkuu Mico.

 

 

Tekijät: Matilda&Patricia