Arvionurkka PvZ Garden warfare arvostelu

Tervetuloa uuteen Arvionurkkaan, jossa reportterimme arvioivat esim. Pelejä, Sarjoja ja Elokuvia.

PvZ on lyhenne plants vs zombies-peleistä, joista uusin on Plants Vs Zombies Garden Warfare. Itse pidän sitä mahtavana mutta onhan siinä myös huonoja puolia. Ensiksi arvio on 5/5 mutta kun on pelannut tarpeeksi kauan ei ole enään niin paljon samaa mieltä. Pelissä on 4 kasvia ja 4 zombia. jokaisesta hahmotyypistä on monta erikoishahmoa. Huono puoli on se että joskus kun pelaa online-pelejä, vastustajana voi olla rank 67 pelaaja ja sinä olet jotain rank 10. (rank on vähän niin kuin level/taso) niin silloin se peli voi olla epäreilua, Mutta kun ei ole epäreilua niin silloin on mukavaa. Pelissä on aika monta pelimoodia jotka ovat todella erilaisia ja mukavia, mutta voihan tätä pelia pelata yksin. Ikäraja on 7 ja sanon, että se sopii ehkä vähän nuoremmillekin En itse koe sitä yhtään raaempana kuin mitään k-3 pelia joten lopullinen arvosanani on 4/5.

Kirjoittanut:Olli S.